Kryefjala Logo

2 dhjetor 2023:Parashikimet e Paolo Fox

3 muaj më parë

Dashi-hëna është e favorshme dhe me hyrjen në muajin dhjetor, forca dhe dëshira për të bërë gjëra do të shtohen. Kanë mbetur vetëm disa armiqësi planetare të cilat i lënë pak kohë vetes, por nuk mungojnë projektet e reja. Për dashurinë, 2024 do të jetë një vit i rëndësishëm.

Demi-Kushtojini vëmendje kësaj hëne disonante që nuk vë në dyshim atë që thoni dhe bëni, por nxjerr në dritë pak melankoli. Vera ishte një sezon i dyshimtë, edhe për ndjenjat, por viti 2024 e përmirëson situatën. Mos nxitni polemika sot.

Binjakët-Hëna është e favorshme dhe sjell energji të bukur. Kjo është një kohë shpengimi për ata që kanë rënë në anash së fundmi. Nëse ka probleme në dashuri, ato lindin për shkak të shpërqendrimit. Puna shpesh bëhet mbizotëruese në çiftet afatgjatë, duke humbur shikimin e pasionit dhe kjo mund të jetë një problem. Megjithatë, suksesi nuk mungon.

Gaforrja-Kjo fundjavë sjell njohuri të mira edhe nëse ditët e fundit kanë qenë paksa të rënda. Mos e lini veten të ndikoheni nga faktorë të jashtëm dhe përpiquni të çliroheni nga pesha për të pasur një të diel interesante.

Luani-Me këtë hënë në shenjën tuaj askush nuk mund t’ju ndalojë. Nuk keni frikë nga sfidat, përkundrazi, ju pëlqen t’ua tregoni të gjithëve vlerën tuaj. Planifikoni diçka të këndshme për këtë mbrëmje dhe nesër, nëse është e mundur, pushoni.

Virgjëresha-Ju duhet të keni hapësirën tuaj dhe të mbani gjithçka nën kontroll. Këto ditë ju keni disa planetë disonantë kështu që vijnë shqetësime shtesë. Ka disa mendime për t’u marrë me të. Ka nervozizëm në ajër.

Peshorja-Edhe nëse ky mëngjes fillon me pak shqetësim, atëherë gjërat përmirësohen kështu që organizoni diçka për të bërë me partnerin tuaj dhe nëse nuk është e mundur të rikuperoni një dashuri, duhet të vazhdoni më tej. Ajo që ka rëndësi është përmirësimi. Nëse ka probleme, zgjidhni ato dhe nëse ka melankoli, braktisini ato.

Akrepi-Është koha për takime të reja. Dhjetori është një muaj shumë i rëndësishëm me Venusin, Saturnin dhe Marsin në aspekte të shkëlqyera. Muajt ​​e parë të 2024-ës do të jenë të dobishëm për njohje dhe për të përcaktuar një marrëdhënie. Për punën, përballë Jupiterit flet për hakmarrje ndaj dikujt që nuk është treguar mirë me ju në të kaluarën.

Shigjetari-Kujdes nga incidentet diplomatike ose impulsiteti. Nëse në dashuri dikush nuk është në anën tuaj ose nuk është i interesuar për ju, vazhdoni pa u zemëruar. Ky kalim i bukur i diellit nëpër shenjën tuaj nuk duhet humbur. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të kujdesshëm në dashuri.

Bricjapi-Një javë që nuk ishte e shkëlqyeshme përfundon sepse ju duhej të përballeni me dikë që ju vendosi një fole në rrota. Në dashuri nga data 4 dhjetor shumë gjëra do jenë më të qarta.

Ujori-Nëse herë pas here ka një rënie, është normale sepse e keni vënë veten atje për një kohë të gjatë dhe duhet të gjeni pak qetësi. Hëna e kundërt sjell disa armiq. Në marrëdhëniet e dashurisë nevojitet durim sepse është një periudhë disi e veçantë, por tani fillojmë sërish. Ndjenjat kanë nevojë për më shumë kujdes.

Peshqit-Mos degjoni provokimet sepse nga data 4 do te filloje nje faze krejt tjeter. Tani ka shqetësime për punë por gjithçka do të zgjidhet. Kjo është një nga shenjat më të favorizuara dhe më energjike me një dëshirë të madhe për të zgjidhur problemet dhe për të arritur drejt e në qëllimin e vendosur. Historitë që kanë pasur vështirësi në tetor mund të rikuperohen në dhjetor.

Të ngjashme