Kryefjala Logo

12 qershor 2024:Parashikimet e astrologut Paolo Fox

12 Qershor, 2024 | 9:40 am

Dashi-Jeni të vendosur dhe të fokusuar në punë, dëshironi të vraponi shpejt drejt suksesit dhe qielli i kësaj vere sigurisht që do t’ju favorizojë; prisni një telefonatë të papritur dhe, së fundi, një shpërblim të këndshëm për të gjitha sakrificat që keni bërë për të arritur në këtë pikë. Disa mosmarrëveshje mbeten të hapura në lidhje me çështjet e dala në vitet e kaluara, merrni këshilla të mira! Në dashuri, çiftet në krizë duhet të tregohen të kujdesshëm dhe të mos detyrojnë dorën deri në datën 17, ndërsa beqarët janë paksa të kujdesshëm sepse tani po hyjnë në “fazën e rimendimit”.

Demi-Me këta yje mund të bëni gjithçka, veçanërisht të veproni me vendim të madh dhe të zgjidhni disa probleme që lidhen me punën! Më konservatorët dhe më të zakonshmit mes jush u befasuan nga disa ndryshime, por pas kaosit, qetësia do të rikthehet (jo përpara datës 17 qershor). Edhe dashuria po rizgjohet me interesa të reja dhe mundësi interesante për beqarët, tashmë e diela 16 do të jetë tregues në këtë kuptim: mos u mbyllni në shtëpi dhe rrini me sa më shumë njerëz!

Binjakët-Dielli, Mërkuri, Jupiteri dhe Venusi në shenjë do të sjellin shumë gjëra të reja sidomos në punë, me gjithë këta planetë në favor do të jetë e pamundur të mos përjetoni ndryshime pozitive! Më në fund një dëshirë është gati të realizohet ose, të paktën, ka më shumë dëshirë për t’u përfshirë duke përfituar nga ajo krijimtari që shpesh ju ka çuar larg. Edhe dashuria është më emocionuese, madje as ata që kanë pasur disa debate ose që së shpejti do të përballen me biseda të rëndësishme nuk duhet të kenë frikë nga asgjë. Mund të jenë përfundimtare brenda ose jashtë, por edhe këtu do të rezultojnë një çlirim!

Gaforrja-Është një periudhë tensioni, diskutimesh dhe nervozizmi, sidomos në shtëpi dhe kjo nuk është mirë: nëse diçka ju ka errësuar humorin kohët e fundit, përpiquni të mos nxisni polemikat dhe rezistoni të paktën deri më 17 qershor. Ka të bëjë me gjetjen e një sasie minimale qetësie, edhe nëse për fat të keq kur jeni në këtë gjendje thoni gjëra për të cilat pendoheni menjëherë më pas (kur ndoshta, megjithatë, është tepër vonë). Shtyni takime “të veçanta” dhe shmangni përplasjet e drejtpërdrejta dhe “brenda ose jashtë”.

Luani-Tani mund të vijnë telefonata të rëndësishme, ato që keni pritur prej kohësh dhe që do të ndryshonin shumë jetën tuaj! Periudhë interesante për ata që kanë në mendje një sfidë dhe duan ta fitojnë, prandaj do t’ju duhet ta mbani telefonin tuaj të karikuar dhe të ndezur. Dikush gjithashtu, më thjesht, mund të marrë lajme të këndshme që do t’i ndriçojnë ditën dhe (pse jo?) gjithë javën. Ide të shkëlqyera për të zhvilluar, takime të vlefshme dhe udhëtime të favorizuara gjithashtu falë një Venusi të shkëlqyer; Nga kjo përfiton edhe dashuria pasi bëhet protagoniste e jetës suaj sërish këtë muaj!

Virgjëresha-Hëna në shenjën tuaj ju shtyn drejt një momenti më të mirë, atij të shëlbimit pas një fillimi të vështirë të qershorit; ju po rifitoni frenat e jetës suaj, duke pasur më shumë siguri për punën dhe ndërgjegjësimin për një ndryshim pozitiv të afërt (ndoshta një propozim tërheqës). Ndonjëherë pranimi i një transferimi mund të jetë i vështirë, por përpiquni të lini mënjanë skepticizmin, edhe nëse shumë varet nga mosha… Dashuritë që lindin në këtë periudhë, ndërkohë, janë më të gjata: besime të veçanta në sy me Gaforren dhe Bricjapin.

Peshorja-Edhe ju, si shumë shenja të Zodiakut, po përjetoni transformime, ndryshime dhe revolucione këtë qershor; Gjithçka është pozitive, sepse Jupiteri në aspektin e shkëlqyer ju favorizon në punë dhe mbron financat tuaja! Është e vërtetë që për të përfunduar një projekt do t’ju duheshin më shumë para, në këtë pikë do t’ju duhet të shisni diçka për të mbledhur paratë që ju nevojiten. Shumë po pyesin nëse dashuria që po përjetojnë është e duhura, ndërsa ata që së fundi i kanë dhënë fund një lidhjeje (por pas kaq shumë ankthi) po gjejnë më në fund një ekuilibër në jetën e tyre!

Akrepi-Po hyni në një fazë vendimtare, të rëndësishme, të fuqishme! Muaji qershor do të sjellë kënaqësi, edhe pse ndoshta disave mund t’u duhet të presin ditën e fundit për t’u gëzuar… Lajm i mirë për ata që kanë biznesin e tyre deri në vjeshtë! Ata që kanë qenë të sëmurë po shërohen shumë, edhe falë një diete që po jep rezultate të shkëlqyera. Dashuria ju thërret dhe do t’ju duhet të përgjigjeni, deri në fund të muajit do të përjetoni momente shumë pasionante për sa kohë që nuk e përballoni gjithçka si sfidë!

Shigjetari-Jeni ende shumë të mërzitur për atë që ndodhi së fundmi, veçanërisht në fillim të muajit ndodhi diçka që ju destabilizoi! Dikush po kryen një projekt të mundimshëm dhe kërkues dhe kur organizimi nuk është i përsosur, ekziston rreziku për të hyrë në vështirësi. Tensioni po bën të ndihet, sidomos në marrëdhëniet me ata që ju rrethojnë, rezistoni të paktën deri në fund të muajit sepse nga ai moment do të jetë e mundur të ndiqni ideale të reja. Afërdita përballë thotë se dashuria është larg, se po kërkoni hapësira të reja apo se edhe pse e doni një person, aktualisht keni prioritete të tjera!

Bricjapi-Vendosmëria juaj fiton gjithmonë, tani ju vetëm duhet të kërkoni të bëni gjërat që ju interesojnë më shumë! Nga data 17 e tutje do të jeni pak të lodhur, në fund të fundit sapo jeni kthyer nga një periudhë polemike dhe e shqetësuar por mos u trembni sepse mundi juaj do të shpërblehet shumë shpejt me sukses! Kujdes në marrëdhëniet që prej disa kohësh janë në krizë, edhe këtu do të nevojitet durim sepse java e fundit e qershorit do të sjellë sqarime në marrëdhënie dhe do ju bëjë të ndiheni më mirë.

Ujori-Venusi në një pozicion aktiv ju jep një fillim të shkëlqyeshëm, një horoskop fitues për humor dhe kreativitet! Kthehet dëshira për t’u përfshirë, për të shpikur diçka të re dhe për ta sjellë këtë risi jo vetëm në jetën tuaj, por edhe në jetën e të tjerëve. Pas një periudhe të errët keni të drejtë për diçka më shumë, jeni padyshim merita e yjeve dhe fundjava do të sjellë diçka më shumë. Në dashuri, nëse nuk keni gjetur askënd për një kohë të gjatë, mund të tundoheni të afroheni me njerëz që janë shumë të ndryshëm nga ju, por mos e bëni!

Peshqit-Edhe një ditë më e ulët, për të marrë një konfirmim, do t’ju duhet të prisni javën tjetër dhe të keni akoma pak durim! Kohët e fundit jeni ndjerë kritik, argumentues dhe pak i vrazhdë, e gjithë kjo ju lodh veçanërisht dhe ju bën të arrini të rraskapitur në fund të ditës. Mos ia vendosni këtë tension dashurisë, është e vërtetë që kjo nuk është një periudhë e lehtë por do të jetë e nevojshme të keni më shumë vetëkontroll. Ata që kanë një ndjenjë do të kenë mundësi ta forcojnë dhe rinovojnë pas datës 17, ndërsa ata që janë vetëm nuk duhet të dekurajohen sepse gjërat mund të ndryshojnë nga një ditë në tjetrën!

Të ngjashme