Kryefjala Logo

11 nëntor 2023 me astrologun tuaj ditor,Paolo Fox

11 Nëntor, 2023 | 10:58 am

Dashi-ky është një moment hakmarrjeje të madhe dhe ata që u ndalën në periudhën 2021-2022 kanë një dëshirë të madhe për t’u rikuperuar. Ky është një parajsë kontaktesh dhe marrëdhëniet e dashurisë janë gjithashtu të favorizuara. Një javë e kënaqësisë së madhe po afron. E meta e vetme është aspekti fizik për t’u kujdesur.

Demi-Dilni nga një tetor shumë i shqetësuar. Nga pikëpamja e dashurisë ka ende komplikime të vogla, në punë ka pasur probleme me paratë. Në këtë periudhë këshilla është të ecni përpara sepse Jupiteri në shenjë sjell fitoren.

Binjakët-Kjo është një ditë diskrete. Në planin emocional ka yje interesantë dhe aspekti i dashurisë do jetë i privilegjuar. Java e ardhshme do të sjellë reflektime të thella, por në përgjithësi, mbetet një nga shenjat më të forta dhe më energjike.

Gaforrja-Të harrosh të kaluarën është shumë e vështirë për ty, por mos reflekto shumë për atë që ka qenë, përndryshe rrezikon të humbasësh të tashmen. Çiftet që e duan njëri-tjetrin shërohen.

Luani-ky qiell sjell një fitore të madhe në fund të muajit ndaj bëni durim. Edhe nëse keni dikë kundër jush, mes datave 23 dhe 30 të muajit do të mbërrijnë lajme të mira, sidomos për ata që punojnë vetë që do të arrijnë të marrin kënaqësi të madhe. Këto ditë jeni veçanërisht të lodhur, por mos u dorëzoni.

Virgjëresha-Nuk është e lehtë të luftosh me një Saturn të kundërt. Jeni veçanërisht të vëmendshëm ndaj detajeve dhe në këtë periudhë duhet të jeni pranë njerëzve që ju çlirojnë imagjinatën. Rrethojeni veten me njerëz që mund t’ju argëtojnë.

Peshorja-Pas një periudhe të vështirë në planin fizik, rikthehet vitaliteti i mirë. Yjet janë të favorshëm. Peshorja është shenja e çiftit, jo vetëm e dashurisë por edhe e punës dhe shumë prej jush u zhgënjyen në pranverë por tani është koha për fitore.

Akrepi-Ju jeni pak i trullosur dhe i lodhur edhe sepse gjithmonë e merrni gjithçka kokë më kokë. Në dhjetor, Venusi është në shenjë dhe historitë që lindin tani mund të bëhen diçka më shumë. Çmimet vijnë së shpejti.

Shigjetari-këta yje janë shumë të rëndësishëm. Mërkuri në shenjë përfaqëson idenë fituese ndaj favorizohen ata që e nisin tani me një projekt. Kushdo që ka bërë një ndryshim që nga shtatori arrin një pikë kthese. Më shumë kënaqësi do të vijë me fundin e muajit.

Bricjapi-Ka gjithmonë një luftë të vogël për të kapërcyer, veçanërisht për ata që kanë një projekt në mendje, por kanë pasur disa probleme. Nuk keni faj, ndoshta jeni të rrethuar nga njerëz të paqartë. Tani duhet të jemi më kërkues me të tjerët. Edhe në dashuri do të ketë nevojë për një konfirmim më shumë pas një periudhe largësie.

Ujori-Një rikuperim i bukur fizik po vjen dhe ka një Venus të bukur që sjell emocione. Ujori, megjithatë, është një shenjë që ka gjithmonë nevojë për lirinë e tij dhe edhe në çiftet më të forta ka gjithmonë atë nevojë për shkëputje dhe për të fluturuar me imagjinatën për këtë shenjë. Nga data 22 vjen një rifillim i punës.

Peshqit-ka pak për të thënë, ky është një qiell me rëndësi të madhe. Vjen një moment forcash dhe përballjeje dhe fundjava sjell disa mundësi të tjera. Ju mund të rikuperoni një projekt të ndërprerë. Në dhjetor, dashuria bëhet sërish protagoniste, ndaj jo më melankoli.

Të ngjashme