Kryefjala Logo

1 janar 2024:Horoskopi i parë i vitit me Paolo Fox

1 Janar, 2024 | 12:18 pm

Dashi-Ka disa muaj që është kjo përballë Venusit që po ju ngacmon pak dhe keni filluar të vini në dyshim gjithçka, madje edhe marrëdhënien tuaj. Në punë, viti i ri sjell rishikime dhe projekte të reja të mëdha, sidomos nga pranvera e në vazhdim.

Demi-I dashur Dem, ju keni planetin e dashurisë në krah, ndaj lëreni veten të shkoni te ndjenjat tuaja në këtë ditë të parë të vitit. Në punë, kushtojini vëmendje vetëm parave që mund të mungojnë.

Binjakët-Ka pak tension në dashuri sepse Venusi neutral dhe Marsi i kundërt po ju bëjnë të rimendoni dëshirat tuaja dhe madje do t’ju shtyjnë të mendoni për të hequr qafe marrëdhënien tuaj aktuale. Diçka fillon të zhbllokohet në punë dhe me shumë mundësi do të braktisni një projekt.

Gaforrja-Kujdes në fillim të vitit sepse në dashuri ka pak tension në ajër. Përgjigje të mira vijnë në punë edhe nëse ndiheni të lodhur për një kohë.

Luani-Marsi është i favorshëm ndaj lërini emocionet tuaja të rrjedhin dhe organizoni diçka të bukur me partnerin. Në punë keni ndjenjën se po vazhdoni të bëni shumë përpjekje për të marrë pak në këmbim.

Virgjëresha-Ju keni Venusin në krah, kështu që emocionet e kësaj dite të parë të vitit do të përforcohen. Sa i përket punës, kënaqësitë po vijnë sidomos në dy muajt e ardhshëm.

Peshorja-Ky janar është një muaj disi i veçantë për dashurinë edhe sepse Venusi nuk është plotësisht i favorshëm. Për sa i përket aspektit profesional, keni ndjesinë se diçka duhet rishikuar.

Akrepi-Lajme të shkëlqyera për dashurinë që shkëlqen falë një Venusi të favorshme. Dhe nëse jeni beqarë, hidhuni në sherr sepse rrezikoni të gjeni shpirtin tuaj binjak. Në punë, mundësi të mira vijnë me planetë të shkëlqyer në muajin janar.

Shigjetari-Marsi ju shtyn ta përjetoni dashurinë me shumë energji dhe pasion, ndaj organizoni diçka me partnerin për këto ditë festive. Nuk do mungojnë rikonfirmimet në punë.

Bricjapi-Keni një Venus të favorshëm edhe për disa javë, prandaj nxitoni dhe planifikoni një të ardhme me partnerin tuaj. Në punë, pohoni më shumë veten dhe bëni zërin tuaj të dëgjohet, ndonjëherë e lini veten të tërhiqeni nga ngjarjet dhe të vuani vendimet e të tjerëve.

Ujori-Marsi është në formë të shkëlqyer, kështu që një lajm i mirë për dashurinë në fillim të vitit. Ka ende një pasiguri të vogël në punë, por kushtojini vëmendje shpenzimeve sepse keni tendencë të keni pak vrimë në duar.

Peshqit-Me një Venus dhe Jupiter kaq të bukur në shenjë, i dashur peshk i vogël, dashuria do të shkëlqejë si kurrë më parë në këtë ditë të parë të vitit. Në punë përpiquni të rimbusni bateritë dhe pas pak muajsh do të ketë lajme të mira për të ardhmen tuaj profesionale.

Të ngjashme