Kryefjala Logo

1 dhjetor 2023:Paolo Fox uron një muaj të mbarë festash!

1 Dhjetor, 2023 | 9:03 am

Dashi-Ky është një sezon i rëndësishëm për Dashin edhe nëse ka pak lodhje. Për Dashin gjëja e rëndësishme është të bëjë më shumë sesa të qëndrojë në një qoshe. Vetëm në dashuri duhet pak më shumë durim dhe prani. Nga dhjetori edhe ne fillojmë sërish në dashuri.

Demi-Kjo e premte është mjaft e qetë me Jupiterin në shenjë. Edhe nëse jeni duke bërë gjëra që nuk ju pëlqejnë apo vijnë kritika, është një periudhë e rëndësishme. Sot na fton të jemi sa më të disponueshëm. Kujdes nga mosmarrëveshjet në dashuri.

Binjakët-Puna është e rëndësishme për ju si dhe kontaktet me të tjerët dhe kjo është pikërisht një periudhë që favorizon këto aspekte. Dhe kush e di, një dashuri e re mund të arrijë me një qiell kaq të bukur.

Gaforrja-Kjo ka qenë një javë shumë e lodhshme, por vetëm sepse ka pasur shumë gjëra për të bërë në punë. Megjithatë, suksesi mbetet edhe nëse dashuria mund të ndikohet nga ky stres. Organizoni diçka të këndshme për të dielën.

Luani-Hëna së shpejti do të jetë në aspekt të favorshëm dhe kjo fundjavë ka një fillim shumë të mirë. Ju jeni shumë të fortë dhe shumë të spikatur kështu që mund të ketë edhe disa kritika. Kënaqësia vjen në punë.

Virgjëresha-Këta janë yje interesantë ndaj shfrytëzoni sa më shumë. Ditët do jenë të mbushura me angazhime dhe në mbrëmje do t’ju duhet të rimbushni energjinë tuaj duke qëndruar të qetë në shtëpi me veten ose të rrethuar nga njerëz të besuar për të gjetur qetësinë.

Peshorja-Këtë fundjavë e rifillojmë edhe nëse ka ende vështirësi nga pikëpamja fizike. 2024 do të sjellë lajme të bukura me Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm dhe sezone të dobishme si janari dhe shkurti që do të jenë muaj shpengimi.

Akrepi-Afërdita në shenjën tuaj do të vijë dhe do të sjellë emocione të forta dhe ndjenja të rigjallëruara. Sot është paksa elektrike, kështu që rekomandimi është të qëndroni të kujdesshëm dhe të kufizoni përpjekjet tuaja. Është e lehtë të ndihesh i lodhur sot.

Shigjetari-Sot mund të ketë disa shpenzime të tepërta dhe tregohuni të kujdesshëm për të bërë gjërat e duhura sepse mund të jeni të nxituar në zgjedhjet dhe veprimet tuaja dhe për pasojë të bëni disa gabime.

Bricjapi-Meqë hëna nuk është më kundër nesh, kemi një ditë më të mirë përpara. Dashuria do të duhet të rikuperohet dhe të jetohet me më shumë vëmendje në këtë muaj dhjetor. Në përgjithësi një ditë interesante.

Ujori-Përpiquni ta jetoni këtë periudhë me qetësi. Një muaj më parë ishit shumë më të shqetësuar dhe nën presion, por tani gjërat po ndryshojnë për mirë. Një dashuri nuk funksionon? Ne duhet të flasim për të menjëherë. Dhjetori vë në provë marrëdhëniet e brishta.

Peshqit-Ka ende një fazë të vogël shqetësimi në nivelin emocional. Ka kontradikta për të zgjidhur në një ditë të caktuar. Në dashuri mund të ketë rikthime në të kaluarën dhe madje edhe njerëz që rishfaqen në jetën tuaj.

Të ngjashme