Kryefjala Logo

Zhduket e mitura në Kosovë, nëna kërkon ndihmë!

2 muaj më parë

Dy netë më parë një nënë nga Vushtrria ka kërkuar ndihmën e Policisë së Kosovës, pasi ka bërë me dije se ka humbur kontaktet me vajzën e saj.

Ajo ka kontaktuar edhe disa gazeta në Kosovë për të kërkuar ndihmë. Nëna deklaron se vajza e saj është 17-vjeçare, quhet Olta Ejupi dhe që mbrëmë nuk di asgjë për fatin e saj.

Ejupi po ashtu fton lexuesit, se kushdo që ka ndonjë informacion për vajzën e saj të thërras në numrin e telefonit: 048400507

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë, Avni Zahiti.

“Ankuesja femër kosovare ka raportuar se viktima femër e moshës së mitur, ka dalë nga banesa dhe nuk dihet për vendndodhjen e saj. Rasti është nën hetime”, tha ai.

Të ngjashme