Kryefjala Logo

Vrau kunatin pas abuzimit me vajzën, paraqitet në Prokurori 50 vjeçari

10 Janar, 2024 | 6:36 pm

Autori 50-vjeçar i krimit të ndodhur mbrëmjen e së martës në afërsi të “Asteria” në Agria, me viktimën kunati 33-vjeçar, është dërguar në Prokurorinë Penale të Volos pak minuta pas orës 14:00.

50-vjeçari doli para prokurorit, i cili në gjendje të qetë shpirtërore e ndoqi atë për vrasje me dashje.

I akuzuari është punëtor i tokës, ndërsa herë pas here punonte dhe në ndërtim. Ai ka 3 fëmijë nga martesa e parë dhe një nga martesa me motrën e viktimës.

33-vjeçari ishte i papunë dhe dyshohet se ka përdhunuar më të voglën nga 3 vajzat e kunatit të tij.

Dy vajzat e tjera më të mëdha thanë se nuk janë shqetësuar kurrë nga viktima, mirëpo komuniteti lokal i Argalastit flet me fjalët më të mira për autorin e vrasjes.

Vajza e tij 18-vjeçare i ka treguar të atit dje se vëllai 33-vjeçar i gruas së tij të dytë abuzonte që në moshën 9-vjeçare dhe nga mosha 12 deri në 14-vjeçare e përdhunonte.

Në fakt, ai ka arritur deri në atë pikë që ta shantazhojë atë gjatë 8 muajve të fundit, duke i kërkuar 3 mijë euro për të mos i publikuar fotot intime që kishin bashkë.

Policia do të marrë pamjet video të kërcënimeve nga celulari i 18-vjeçarit, ndërsa hetimet për rastin vijojnë.

Të ngjashme