Kryefjala Logo

Tronditëse:Bëhet virale video e dy motrave që kërcejnë ‘twerk’ në varrin e babait

31 Gusht, 2023 | 11:55 am

Dy motra Ukrainse kanë tërhequr vëmendjen e gjithë botës me gjestin tejet të shëmtuar ndaj babait të tyre të ndjerë.

Vajzat kanë bërë twerk në varrin e babait,i cili ka rënë dëshmor duke mbrojtur vendin nga forcat Ruse.Ato kanë filmuar veten e tyre dhe kanë thënë se babai i tyre do të qeshte nëse do i shihte.

Por rrjeti nuk e mendon kështu,pasi video bëri xhiron e botës,ato u hasën me mijëra komente negative dhe kështu pranuan se ajo që ato bënë ishte gabim.Policia ndërkohë ka arrestuar motrat me akuzën “Përdhosje të varreve të ushtarëve’ dhe mund të përballen me deri në 5 vjet burg.

Përgjigjja e tyre ka qënë:

“Unë dhe motra ime kërkojmë falje.
Ne nderojmë çdo ushtar të rënë për atdheun tonë.

Ne vizituam varrin e babait tonë të rënë, i cili vdiq në afërsi të Izium. Fatkeqësisht, nuk ishte shumë korrekte të postonim këtë lloj video, megjithëse nuk kishim ndërmend të tregonim mungesë respekti për heronjtë.”
“Sjellja jonë lidhej me të kuptuarit tonë të babait tonë të ndjerë. perspektiva për zakonet e varrimit, kështu që ne nuk pamë asgjë të keqe në atë kohë, por tani jemi penduar…”

Video:

https://streamable.com/upi0i8 

 

Të ngjashme