Kryefjala Logo

Tentuan arratisjen nga burgu i Fierit, Dan Hutre dhe tre të burgosur do vuajnë dënimin në 41Bis

2 muaj më parë

Ditën e djeshme në burgun e Fierit, i burgosuri Dan Hutra së bashku me 3 të burgosur të tjerë, Martin Kapllanin, Geraldo Veizi dhe Feti Kovaçi tentuan arratisjen nga ambjentet e burgut.

Ata u pikasën nga kamerat e sigurisë teksa po prisnin zgarën e dritares së qelisë për t’ u arratisur.

Ndërsa sot është vendosur që këta 4 të burgosur të kalojnë në regjim të posaçëm për shkak se konsiderohen me rrezikshmëri të lartë dhe pritet të hyjnë në regjimin 41 bis.

Dan Hutra prej 4 marsit 2023 është në masë arresti me burg për vrasjen e 3 grave, dhe plagosjen e 3 të tjerave gjatë të njëjtës ditë në Tiranë e vetëm brenda pak orëve.

Të ngjashme