Shehaj: Basha ka treguar se nuk mund të fitojë ndaj Ramës

2 vite më parë

Agron Shehaj, i cili mori mandatin e deputetit në zgjedhjet e 25 prillit dhe që kandidon për postin e Kreut të PD në zgjedhjet e 13 qershorit, tha në emisionin “Zonë e Lirë” se Lulzim Basha ka treguar se nuk mund të fitojë në zgjedhje përballë Edi Ramës.

Shehaj tha se krahas fenomeneve të shit-blerjes së votave, përdorimit të parave të krimit, administratës publike apo institucioneve shtetërore në fushatë, PD gaboi me politikat që ndoqi gjatë opozitarizmit dhe në fushatë.

“Gabuam me djegien e mandateve, gabuam me bojkotimin e zgjedhjeve vendore, gabuam me fushatën sepse nuk u thamë njerzve të vërtetën.

Sot shqiptarët presin të dëgjojnë mbi luftën ndaj korrupsionit, që është problemi më i madh që kanë shqiptarët. Nga korrupsioni buron varfëria, papunësia, pra korrupsioni është e keqja e madhe.

PD i duhet një lider që i çon drejt fitores dhe fitorja vjen duke bindur shqiptarët për të votuar Partinë Demokratike”, tha Shehaj.

I pyetur mbi shpalljen non grata të ish-Kryeministrit Sali Berisha nga DASH, Shehaj tha se ai është një vendim politik i SHBA.

 

Të ngjashme