Përplasje mes policisë dhe qytetarëve të Kasharit, banorët: “Do bëjmë vetegjyqsim..”

Pas një proteste të mbajtur nga banorët , forcat e policisë kanë zbarkuar në Kashar. Pas mbërritjes së këtyre të fundit situate është tënsionuar duke shënuar përplasje mids efektivëve dhe banorëve. Protesta në fjalë është ngritur për shkak se banorët pretendojnë se një firmë ndërtimi do tu marrë pronat dhe bizneset.

Disa nga banorët janë shprehur:

“Jam banor e kam tokën time, është toka e babës.  Kjo tokë është në proces gjyqësor dhe vijnë hajdutët na shantazhojnë. Jemi sipas gjykaës dhe drejtesisë. Na kërcënojnë për tna marrë tokën” tha një banor.

“Ne po ecim me ligjin. Ne do bëjmë vetegjyqsim. Do dalim mes tokës le të na vrasin. Nuk na e marrin dot tokën”.

Previous articleOrë e keqe në Tiranë – 2 humbje jete tragjike, 81 vjecarja rrëzohet nga shkallët dhe 28 vjecari bie nga lartësia e një hoteli
Next articleNdryshon emër “Kategoria Superiore”, ja cili do jetë emri ri  i sponsorit që do të vendoset (Video)