Nertili djaloshi që prishi festën e Ramës në Turqi duke i kujtuar vrasjet në Shqipëri

2 vite më parë

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Turqi për një vizitë zyrtare ku me vete ka marrë edhe thuajsë të gjithë ministrat dhe Erjon Veliajn, ku si duket kanë pasur nevojë për disa pushime këto ditë pasi janë lodhur shumë duke vjedhur popullin dhe duhet që t’u paguajmë edhe pushimet me taksat tona.

Ai ka publikuar në “Facebook” disa foto nga takimet që ka pasur atje dhe nuk kanë munguan as kometet.

Por, njëri nga komentuesit ja ka prishur festën kreut të qeverisë duke i kujtuar se për shkak të mos funskionimit të policisë në vendin tonë po bëhet nami me vrasje.

“Shiko shqipërinë, po vriten ccdo ditë o gjigand”, shkruan Nertili duke u bazuar në ngjarjet e fundit që kanë përfshirë vendin, ku vetëm mbrëmë ndonjen dy vrasje.

Të ngjashme