Lulzim Basha jep dorëheqjen nga drejtimi i PD

7 muaj më parë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhene pasditen e sotme doreheqjen nga drejtimi i PD. Ai deklaroi se po bën një hap pas, për t’i dhënë mundësi Partisë Demokratike të ringrihet pas krizës së rëndë ku është futur kjo parti.

Lulzim Basha tha se dorëheqja e tij do t’i hap rrugë ripërtëritjes së PD për t’u bërë më e fortë dhe një analize të brendshme. Sipas tij në PD duhet të organizohet një proces zgjedhor të lirë dhe transparent nga baza deri te lidershipi.

Të ngjashme