Luljeta Bozos nuk i ndahet shpirti nga komunizmi: Kishte më shumë të mira se të këqija

Inxhinierja Luljeta Bozo vazhdon të jetë kandidatja më e përfolur e Partisë Socialiste, për zgjedhjet e 25 prillit.

Bozo u bë e njohur për publikun, pas tërmetit të 26 nëntorit, dy vite më parë, ndërsa efektin që ajo kishte tek qytetarët Rama duket se vendosi ta përdorë për të mbledhur sa më shumë vota.

Por disa ditë më parë, Bozo ka ‘shokuar’ me deklaratën e saj në studion televizive të “Dekalog”.

E pyetur për kohën e komunizmit e të Enver Hoxhës, ajo u shpreh me bindje se periudha e regjimit 45-vjeçar kishte më shumë të mira sesa efekte negative në vend.

Pjesa nga intervista:

Pyetje: Çfarë dëmesh i ka shkaktuar Enver Hoxha dhe figura e tij kombit shqiptar?

Luljeta Bozo: Po t’i vësh në balancë, ka më shumë anë pozitive sesa negative.

Me siguri, të njëjtin mendim me Bozon nuk e ndan asnjë qytetar i Republikës së Shqipërisë, që minimalisht pavarësisht moshën është informuar lidhur me gjithë çfarë ka ndodhur përgjatë viteve të regjimit monist.

Mendimin e Bozos për periudhën e diktaturës hoxhiste, mund ta ndiqni në videon më poshtë, në 1:16:40.

Previous article24-vjeçari hidhet nga kati i tretë i spitalit në Elbasan, dyshohet se është me Covid. Në gjendje kritike për jetën
Next articleAltin Basha ndan Salsano Rrapin nga bashkeshortja?