Lindita Nikolla e qeshur, shpallet Kryetare e Parlamentit te ri, ja rezultatet e votave pro, kunder dhe te pavlefshme

U votua Kryetarja e re Parlamentit shqiptar gjate pasdites se sotme. Megjithate jo te gjitha fletet e votimit kane perfunduar ne kutine e votimit, fletet te cilat ishin ne dispozicion te deputetev te Partise Demokratike perfunduan te grisura ne dysheme nga ata.

Gjithashtu Agron Duka numori pjese ne votim te fshehte , Dashamir Shehi dhe Sali Berisha nuk votuan duke dale jashte parlamenti. Deputetet socialist dhe te Levizjes Socialiste per Integrim moren pjese rregullisht ne votim.

Rezultatet e votimit ku moren pjese 137 deputete, shpallen Lindita Nikollen kryetare me : 79 vota pro dhe 4 kunder.
Pritet ne vijim te votohet dhe kabineti qeveritar sebashku me Edi Ramen si kryeminister.

Previous articlePD kunder Lindita Nikolles per Kryetare Parlamenti, deputetet grisin fletet e votimit, Rama pastron dyshemene deputeti i PD i hedh perseri
Next articleDeputetet e Partise Demokratike godasin tryezat gjate fjalimit te Kryetares se re te Parlamentit