Kryefjala Logo

FOTO/ Zgjedhjet në PD, ja si do jetë fleta e votimit për Kryetarin

11 Qershor, 2021 | 5:06 pm

Anëtarët e Partisë Demokratike do të votojnë të dielën për zgjedhjen e Kryetarit të ri të kësaj partie, ndërsa në garë janë Lulzim Basha, i cili kvrkon një mandat të tretë si kryetar, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli.

Sot secilit prej kandidatëve iu janë vënë në dispozicion listat e anëtarëve me të drejtë vote, sikundër janë caktuar komisionerët dhe vëzhguesit sipas qendrave zgjedhore, që përkojnë me degët.

Gara për zgjedhjen e Kreut të PD u afron nga 22 korriku në 13 qershor me një vendim të Kryesisë së PD, ndërsa mungoi një analizë mbi zgjedhjet e 25 prillit, që konsiderohen nga Basha si njv masakër elektorale. Në këto zgjedhje PD mori 59 mandate deputetësh, LSI 4, PSD 3 dhe PS 74 të tilla.

Ndërkohë sot është publikuar edhe formati i fletës së votimit, ku renditen 4 kandidatët. Në krye të listës ndodhet Fatbardh Kadilli, e dyta është Edith harxhi, më pas vjen Agron Shehaj dhe lista mbyllet me Lulzim Bashën

WhatsApp Image 2021 06 11 at 16.06.04

Të ngjashme