Dritan Leli dëbohet nga PS, refuzoi kërkesën e Ramës për të kandiduar për deputet

Dritan Leli është përjashtuar nga Partia Socialiste pasi refuzoi të hiqte dorë nga detyra e kryebashkiakut për të kandiduar për deputet.

Leli u largua nga partia pas një mesazhi që Damian Gjiknuri lexoi në Asamblenë e PS në Vlorë. Në mesazh thuhej se “Dritan Leli nuk ka më vend mes socialistëve”.
 
PS e ka konsideruar Lelin të “huaj” duke mos pranuar që ai të dalë në fushatë me kandidatët për deputetë.
 
Një tjetër shkak se përse Leli u përzu kështu nga partia duket të lidhet me faktin se ai u propozua për kryebashkiak nga Koço Kokëdhima edhe ai i leçituar nga partia disa vite më parë përmes një procedure të ngjashme.
Previous articleInceneratori i Elbasanit, zbardhet skema vjedhjes së parave e provuar me dokumente!
Next article“Gridare ohohoh”, Meta – Ramës: Tërhiq sulmin dhe fjalorin ordiner