Berisha pas perjashtimit: “Do te bej gjithcka, neser jam ne Parlament”

Sali Berisha duket se nuk do ta pranoje vendimin e kryetarit te PD teksa replikon ashper deklaraten e Bashes. Ne lidhje direkte me Cim Peken ne SYRI.NET, Berisha tha se do te rikthehet ne parlament duke shprehur se kryetari aktual ka shkelmoi parimet themelore te partise

“Do te beje gjthcka qe te riktheje sovraniteti e PD. Neser do te shkoj ne parlament, jam ne parlament. Me veprimin e tij kryetari i PD shkelmoi parimet themelore. PD e kane themeluar studente dhe intelektuale e punonjes shqiptare ne kulmin e izolimit dhe te rrethimit. ” u shpreh Berisha.

Previous articleReagon Sali Berisha pas deklarates se perjashtimit nga Parlamenti: “Basha te dorehiqej…” (reagimi i plote)
Next article7 prej deputetëve të PD kundërshtojnë Bashën, selia e partisë e mbyllur