Alqi Bllako, jeta pasi u bë milioner me lekët e inceneratorve. Kryefjala nxjerr bordoronë ku babai i tij paguhej me 10 milionë në muaj

Inceneratorët janë tema më e nxehtë për momentin pas publikimit të super skandalit në media ditët e fundit.

Një ndër personat e përfshirë në këtë aferë është edhe Alqi Bllaku ku babai i tij, Edmond Bllako ka marrë plot 10 milion lekë pagë në muaj nga inceneratorët.

Por çudia nuk ndalon këtu. Zoti Bllako është kandidat për deputet i Partisë Socialiste, si i deleguar i saj politik në Njësinë Bashkiake Nr.1 në Tiranë, bën me dije Kryefjala.com.

Alqi Bllako, Lefter Koka, Argent Alltari

 

Previous articleLediana largohet nga emisioni, Mevlani e ndjek pas dhe harron Antonelen
Next articleDetajet/ Plas debati në tryezë se kush gatuan më mirë Korça apo Pogradeci, vret kunatin