Perfundon gara per Luiza Gegen ne Lojerat Olimpike.Renditet e treta nga fundi

2 vite më parë

Shqiptarja Luiza Gega e quan te perfunduar garimin e saj ne Lojerat Olimpike Tokyo 2020.

Pavaresisht kualifikimit historik per Shqiperine,Gega arriti te renditej ne vendin e 13-te ne garen 3000 metra me pengesa ne kohen 9:34.10

Kujtojme se kjo ishte hera e pare qe flamuri yne shkonte ne finalen e Lojerave Olimpike dhe ende nuk ka arritur te fitoje nje medalje.

Të ngjashme