Kryefjala Logo

Përdhunohen dy vajza në Berat, njëra prej tyre e mitur, arrestohen dy autorët

15 Dhjetor, 2023 | 11:18 am

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat ku dy persona kanë kryer marrëdhënie seksuale me dhunë me dy vajza.

Bëhet fjalë për 33-vjeçarin A. N., dhe 20-vjeçarin A. Sh., të dy banues në Berat, të cilët kanë rënë në prangat e policisë.Ata dyshohet se kanë kryer marrëdhënie seksuale me dhunë, me 2 shtetase 19 dhe një të mitur 16 vjeçe.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.

 

Të ngjashme