Pas sherrit mes Arjan Curit dhe Julian Zyles, revoltohen shqiptaret: Ku po shkon kjo Shqiperi?

2 vite më parë

Mbremjen e djeshme eshte shkaktuar nje debat mes Arjan Curit dhe Julian Zyles. Debati ka degraduar dhe dyshja ka vazhduar me ofendime kundrejt njeri tjetrit.

Juliani e ka quajtur Arjanin homoseksual per faktin se ai ndjek vetem djem ne Instagram. Ndersa Arjani ne anen tjeter eshte shprehur se gruaja e Julianit u kerkon ndihme shokeve te tij. Kaq ka mjaftuar qe te shperthej.

Nje debat i cili ka revoltuar shume shqiptaret, lajmi i postuar ne faqe e Olti Currit ne Facebook eshte shoqeruar me komente nga me te ndryshmet. Njerezit merakosen per faktin se si keta te dy u japin mesim studenteve dhe cfare kulture do u japin atyre. Ketu i japim te drejte popullit.

Ne anen tjeter ka nga ata qe shajne Arjan Canin moderatorin e Zone e Lire. Por cfaj ka nje i trete kur zihen dy te tjere? Kjo ka vend per diskutim.

Shumica e komentuesve kane qene kunder te dyve, por ka dhe nga ata qe i kundervihen Julianit per faktin se shpeshhere eshte shprehur ne mbrojtje te Rilindjes.

Me pak fjale ky muhabet u be: hajd e merre vesh! Edhe pse mund te themi se ishte nje debat aspak i kendshem nga te dyja palet.

Të ngjashme