Kryefjala Logo

Pamje të rënda: Pak orë me parë dallgët e detit përpijnë jahtin 40 metra

23 Gusht, 2022 | 2:33 pm

Lajme të tilla sidomos në kohë pushimesh janë të panevojshëm por gjithsësi natyra është e pameshirëshme .

Një jaht 40 metra i gjatë u fundos rreth orës 13:00 më 20 gusht në Gjirin italian te Squillace, rreth 9 milje detare larg brigjeve të Catanzaro Marina

Pasagjerët dhe ekuipazhi, u shpëtuan të gjithë nga rojet bregdetare Guardia Costiera, e cila dje zyrtarisht ndau këtë video në Twitter ku shihet skena e rëndë e jahtit që përpihet nga dallget e mëdha të detit.

Mësohet se ndërkohë ka nisur një hetim administrativ për të identifikuar shkaqet e fundosjes së mjetit lundrues detar.

Të ngjashme