Një vatër e re zjarri aktivizohet ne Dukat.Dyshohet te jete e qellimshme

2 vite më parë

Nje vater e re zjarri raportohet te jete aktivizuar ne fshatin e Dukatit ne Vlore.

Ne lidhje direkte me “News24” gazetari Enrik Mehmeti tha se sapo u shua zjarri kryesor ne Llogara u ndez kjo vater.

Ushtria tani eshte nisur drejt Dukatit ku po punon per shuarjen e flakeve qe sipas dyshimeve te para eshte e qellimshme dhe policia ka nisur hetimet per identifikimin e autoreve.

Kujtojme se Shqiperia po kalon neper dite te veshtira me vatra zjarresh ku problematike paraqitet edhe qarku i Kukesit.

Të ngjashme