Kryefjala Logo

Një dashuri që zgjat përjetë: seria e G-Class, STRONGER THAN DIAMONDS zbret në qendër të Tiranës

9 Mars, 2024 | 8:45 pm

Prodhimi më i veçantë i Mercedes-Benz, G-Class mbërrin në Shqipëri dhe festohet ashtu siç i ka hije. I prezantuar botërisht vetëm pak ditë më parë, seria më e veçantë e quajtur “STRONGER THAN DIAMONDS, u festua me një event të hapur për të gjithë, në Tiranë, më 8 mars sepse, çdo grua është më e fortë se diamantët.

E paralelizuar me një dizajn të pagabueshëm dhe forcë të pathyeshme kjo është edhe makina e dashurisë së vërtetë. Një version i Mercedes-Benz 2024 G500, ky G-Class, “STRONGER THAN DIAMONDS” ka një bukuri të jashtëzakonshme, të përforcuar edhe nga katër diamantët nga 0.25 karat secili, që ka në interier. Ndërsa tek dorezat e dyerve dhe në vende të tjera të dukshme, ka formë të gdhendur të diamantit.

Është e vështirë të shohësh ndonjë që nuk dashurohet menjëherë sa e sheh këtë SUV me ngjyrë rosewood.

A dëshiron vërtetë të bësh dhuratën më të shtrenjtë për personin tënd të veçantë? Auto Star Albania, rishitësi ekskluziv i Mercedes-Benz ka sjellë kopjen e 084 prej 300 kopjeve të prodhuara në të gjithë botën, në Shqipëri.

Mbrëmjen e 8 marsit, Auto Star Albania, pjesë e Kastrati Group, hapi dyert e G-Class, STRONGER THAN DIAMONDS për të apasionuarit pas makinave. Edhe pse, pas kësaj makine, të gjithë apasionohen.

Festa dhe bukuria e mjeteve të ekspozuara tërhoqi vëmendjen e dhjetëra qytetarëve ndërsa shumë emra të njohur të showbiz patën mundësinë ta provonin dhe të benin foto e video gjatë gjithë mbrëmjes.

Perveç prezencës së jashtëzakonshme të G-Class më rrezatues, në festë ishte edhe seria G 63, i zi si edhe seritë elektrike të EQS 450 4Matic dhe EQA, modele të 2024.

C0BBE000 3864 4B2F AC67 6E38DDB34D7B

67051F89 F9CA 4E6D 880C 97E1044C5E1C

47F65B1A 0989 4FAD B17C C84A20381286

1A6A4654 EAA5 4C41 85B9 1AA34DB88200

62C9E769 62C5 4579 A949 BBFB3215FAD7

7FFD749A 1EDC 414C AF72 8F01BCCDF986

C32B54DD 3690 419D BA76 5DB987B7E89D

C476DE67 F15C 4ED4 95F4 87027D26D6B7

6BAB4926 E7A2 4277 902B BD3113AEAF90

Të ngjashme