Kryefjala Logo

“Më kapi paniku dhe fëmijën e hodha, pas lindjes”, flet nëna e foshnjës të braktisur

4 muaj më parë

“Më kapi paniku dhe fëmijën e hodha,
pas lindjes”, kaq ka mundur te shprehe para uniformave blu 30-vjeçarja e cila u ndalua per braktisjen e djalit te saj të porsalindur në një garazh në Yzberisht.

Foshnja pasi u gjet nga banoret e zonës u dergua nga policia në maternitetin “Koço Gliozheni” ne gjendje mjaft të rëndë me hipotermi dhe me demtime të konsiderueshme fizike të shkaktuara nga nëna e tij.

Foshnja dha frymen e fundit mengjesin e kesaj te enjte pavaresisht perpjekjeve të mjekëve për ta shpëtuar…

Të ngjashme