Vrasja e 8-vjeçarit,drejtori i policisë reagon për ngjarjen,nxjerr detajet për autorin

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano teksa bënte një raportim lidhur me performancën e policisë së shtetit në Komisionin  e Sigurisë, është ndalur edhe tek vrasja e 8-vjeçarit në Fier.

Klodian Çalamani tashmë pas hekurave, qëlloi për vdekje 8-vjeçarin në fshatin Grecalli, ndërsa sipas Gledi Nanos theksoi se ndaj autorit ka pasur të dhëna se ka qenë hajdut banesash, dhe nuk ka pasur kallëzim në fushën e abuzimit seksual.

“Në 16 nëntor u arrestua në flagrancë në Gracalli agresori që kishte groposur një të mitur. Ka pasur të dhëna se ai ka qenë hajdut banesash. Nuk ka pasur kallëzime në fushën e abuzimit seksual.” tha mes të tjerash Nano.

Previous articleKërkoi lirimin, Gjykata Speciale refuzon kërkesën dhe lë në paraburgim Hashim Thaçin
Next articleDy prej tyre të “paketuar” në bagazh,i riu kapet duke transportuar emigrantë drejt Kosovës