Vidhet nje mjet Rang Rover ne Astir, ja ku gjendet prej GPS

1 vit më parë

Një automjet ‘Range Rover’ është vjedhur në Astir, ndërsa ai është gjetur pas 4 orësh i braktisur në Fushë-Krujë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00 në rrugën ‘Teodor Keko’. gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se 37-vjeçari me inicialet S.Xh, pronar i mjetit (i cili rezulton me precedent penal në fushën e drogës) sapo ka konstatuar se mjetin luksoz ia kishin marre ka njoftuar policinë. Pronari tha se mjeti i tij ishte i pajisur me GPS dhe kjo e ndihmoi policinë për ta gjurmuar.

lg.php.gif

lg.php.gif

Pas 4 orësh ndjekje ‘Range Rover’ u gjet në Fushë-Krujë i braktisur. Policia e ka sekuestruar mjetin në cilësi të provës materiale dhe po analizon gjurmët për të bërë të mundur identifikimin e autorëve.

lg.php.gif

lg.php.gifMjetet luksoze janë vënë në shënjestër të hajduteve të makinave. Edhe 3 ditë me parë një tjetër mjet Range Rover u vodh në zonën e ish-Bllokut.

Të ngjashme