Kryefjala Logo

Video/ Grushte dhe pas rënies së gongut në ringun e boksit në Tiranë

18 Shtator, 2021 | 1:12 pm

Sot u mbajt finalja e Kampionatit Shqiptar të Boksit, ku u ndeshën me njëri-tjetrin Alban Beqiri i Tiranës dhe Arjon Kanoshi i Vllaznisë së Shkodrës. Ndeshja u mbajt në Tiranë ku ishin të pranishëm tifoz të të dy kundërshtarëve.

Pas mbylljes së “grushteve sportive”, ku fitues doli boksieri i Vllaznisë, tifozët e Tiranës dhe stafi boksit nuk janë pajtuar me rezultatin duke degjeneruar në sherr me grushta e karrige të gjithë të pranishmit. Kjo shkaktoi një sherr masiv ku u kërkuar ndërhyrja e policisë.

Pamjet e dhunës janë siguruar nga gazetari Senad Nikshiqi për ‘BalkanWeb’

 

Të ngjashme