Trafik emigrantësh të paligjshëm,dy të arrestuar në Kukës

Policia e Kukësit ka bërë të mundur arrestimin e dy personave të cilët akuzohen për dhënie ndihmë emigrantëve të paligjshëm.

Sipas uniformave blu gjatë kontrolleve, në vendin e quajtur “Ura e Drinit të Zi”, shërbimet e Policisë i kanë bërë shenjë ndalimi automjetit tip “Audi”,  me drejtues shtetasin K. C., i cili nuk i është bindur urdhrit të tyre, por është larguar duke braktisur automjetin, në afërsi të të cilit u konstatuan disa emigrantë të paligjshëm.

Ndërkaq arrestimi i tij është bërë nga Forcat “Shqiponja” janë vënë në ndjekje dhe kanë bërë të mundur kapjen e tij në tentativë për t’u larguar në drejtim të Tiranës, me një automjet tip” Benz”.

Previous articleReagime të shumta nga shqiptarët pas tërmetit të fortë
Next articleI riu me armë,e kishte fshehur poshtë lavamanit