Tjetër minator i plagosur në minierat e Bulqizës

Një 47-vjeçar është plagosur pas një aksidenti në minierën e Bulqizës.

Sipas informacioneve, 47-vjeçari me iniciale Y. Gj, është dërguar me urgjencë në spital.

Fatmirësisht ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe po merr mjekimin e nevojshëm.

Para disa ditësh një minator humbi jetën, ndërkohë që edhe një minator tjetër u plagos rëndë.

Minierat e Bulqizës kanë marrë jetën e shumë minatorëve dhe kanë lënë të plagosur me pasoja shumë të tjerë.

Pavarësisht protestave, grevave dhe kërkesave të vazhdueshme, minatorët vazhdojnë të qëndrojnë në kushte të mjerueshme.

Previous articleAfera me inceneratorët, Malltezi: Ja fabrika e parave të pista të Ramës
Next articleElita dhe Gjiko zbulojne per here te pare emrin dhe portretin e vogelushes