Termeti me magnitude 5.9 shkund Greqine, lekundjet ndihen edhe ne Shqiperi

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9 të shkallës rihter ka ‘shkundur’ Greqinë.

Mësohet se tërmeti ka goditur Larisën, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë paslëkundje në jug të Shqipërisë si dhe në kryeqytet.

Tërmeti ka qenë në një thellësi fokale prej 10 km, ndërsa është ndjerë për disa sekonda nga qytetarët, të cilët kanë dalë të tmerruar në ambiente të hapura.

lg.php.gif

lg.php.gif

Gazetarja Ira Londo në një lidhje telefonike për ‘News24’ deklaroi se deri më tani nuk ka asnjë të dhënë për dëme në njerëz apo dëme materiale. Ndërkohë, pas këtij tërmeti, ka pasur paslëkundje të tjera.

Previous articleDel lajmi per arrestimin e Meriton Mjekiqit: ja si eshte e verteta!
Next articleGjiko dhe Elita behen prinder per here te dyte!