Termet i fuqishem trondit Kreten, ja magnituda

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar sot në Kretë të Greqisë. Mësohet se lëkundjet e tërmetit kanë qenë me magnitudën 6.2 të shkallës rihter, me një thellësi 5 km.

Po ashtu thuhet se epiqendra e tërmetit ishte 30 km në juglindje të Zakros.

Lëkundjet janë ndjerë në orën 12:24 me orën lokale. Deri më tani nuk dihet nëse ka persona të lënduar apo dëme materiale.

Previous article“Alvisa dhe Hyseni jane cift jashte”- aktori shqiptar ben deklaraten e forte
Next articleSuperman del si biseksual; “Nuk është një mashtrim,” thotë shkrimtari