Termet i fuqishem ne Greqi, 1 viktime, 2 persona ne rrenoja dhe shkaterroi shtepite

Tërmeti i fuqishëm që goditi ishullin e Kretës mëngjesin e sotëm, duket se ka shënuar një viktimë.

Sipas mediave greke, një punëtor i kishës së Profetit Ilia, është gjetur i vdekur nën rrënoja, ndërsa 2 persona të tjerë, vijojnë të jenë ende të siguruara.

Nga lëkundjet e forma sizmike, sipas raportimeve, janë shkaktuar dëme të shumta material, me shtëpi të vjetra të rrënuara në fshatin Iraklio.

Vlen të përmendet se tërmeti ishte i magnitutës 5.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ishte vetëm 5 km thellësi.

Previous articleKoha e Miss Shqiperise, ja si dukej Anjeza Maja 20 vite me pare
Next articleSi “Konti i Monte Kristos”, italiani që inskenoi vdekjen e tij jep versionin e plotë të rrethanave dhe ngjarjeve “Prifti tha se mund ..”