Të akuzuar për vepra të ndryshme penale,5 të arrestuar në Tiranë

Pesë persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, të akuzuar për vepra të ndryshme penale.

Sipas uniformave blu të arrestuarit akuzohen për vepra të ndryshme penale duke filluar nga shpërndarja e lëndëve narkotike, të akuzuar për vjedhje dhe një shofer për një aksident me një të lënduar.

Njoftimi i plotë:

Vihen në pranga 5 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. M., 21 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar

narkotike cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– A. S., 21 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke tentuar të hapë me forcë një kioskë;

– O. V., 19 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë e ftohtë (dorezë metalike).

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Xh. T., pasi ka aksidentuar biçiklistin, shtetasin A. Q. (i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën) dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. Sh., 29 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Previous articlePlani i babait të Matiasit:Pas djalit do t’i merrte jetën dhe ish-bashkëshortes shqiptare dhe do digjte shtëpinë
Next articleKonflikt në rrugë mes dy të rinjve,njëri prej tyre i dëmton makinën tjetrit