Sulmi ne Kosove, flet nje nga deshmitaret!

Një prej të mbijetuarve, që është bërë dëshmitar i ngjarjes së rëndë në Gllogjan të Deçanit, ka rrëfyer detaje të asaj çka ndodhi mbrëmë.

Sipas dëshmitarit, ka qenë një person i maskuar që i doli para autobusit me nxënës dhe hapi zjarr me kallashnikov.

“Ishim duke ikur me autobus. Edhe na ka dalë para një person i maskuar me kallash në dorë edhe ka filluar me gjuajtur drejt nesh. Gjithçka ka ndodhur shumë shpejt.”, rrëfeu i mbijetuarit, i cili kishte qenë i ulur në ndenjëset e para të autobusit.

Nga sulmi humbën jetën shoferi dhe dy nxënës.

Previous articlePlas sherri mes Arjoles dhe Antoneles ne mesnate! Arjola: Qenke me te meta mendore!
Next articleSulmi i autobusit ne Kosove, zbulohet identiteti i 3 viktimave