Sulmi i tmerrshëm me armë në Kosovë,3 persona humbin jetën,shoferi autobusit dhe dy nxënës

Ngjarje e rëndë e ndodhur pasditen e kësaj të premteje në fshatin Gllogjan të Deçanit, ku ndaj një autobusi që transportonte nxënës shkolle është qëlluar me armë zjarri.

Nga të shtënat raportohet se dyshohet që viktimë të kenë mbetur shoferi i autobusit dhe dy nxënëse shkolle.

Po ashtu nga ky atentat kanë mbetur të plagosur dy nxënës të tjerë.

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikqi ka konfirmuar lajmin për të shtënat, megjithatë nuk bëhen të ditura detaje të tjera.

Previous articleOperacioni në Igumenicë/ Sekuestrohen 53 kg lëndë narkotike në kufirin greko-shqiptar
Next articleAksident masiv në Kurbin,njëra makinë dyshohet të jetë e ish-kryeministrit Sali Berisha