Sulmi i autobusit ne Kosove, zbulohet identiteti i 3 viktimave

Gentiana Mustafaj dhe Ledjan Hamzaj janë dy nxënësit që mbetën të vrarë nga sulmi me armë që iu bë një autobusi me nxënës mbrëmë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Gllogjan të Deçanit. Një person i maskuar qëlloj me kallashnikov mbi autobusin ku udhëtonin 10 persona. Kujtojmë se nga sulmi humbi jetën edhe Gani Gjokaj, shoferi i autobusit.

Previous articleSulmi ne Kosove, flet nje nga deshmitaret!
Next articleKush je ti dhe cfare i ke bere Ades te Perputhen?