Shpallen dy persona në kërkim,ngacmonin dhe kërcënonin një vajzë të mitur 14-vjeç në celular

M. K., 18 vjeç dhe D. H., 23 vjeç, banues në Lushnjë janë shpallur në kërkim nga policia.

Raportohet se këta dy persona se kanë kërcënuar dhe bezdisur në telefon në mënyrë të vazhdueshme një shtetase 14 vjeçe.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori dhe shpallën në kërkim shtetasit M. K., 18 vjeç dhe D. H., 23 vjeç, banues në Lushnjë pasi dyshohet se kanë kërcënuar dhe bezdisur në telefon në mënyrë të vazhdueshme një shtetase 14 vjeçe.

Previous articlePo ktheheshin nga dasma,si u shua në aksident familja shqiptare,familjarët të pikëlluar
Next articleProdhim armësh shpërthyese dhe municioneve,arrestohet 42-vjeçari në Vorë