Shoqërohen në polici dy doganierë të Gorricës

Përgjegjësi i pikës doganore të Gorricës J.L. dhe një doganier me iniciale P.M. janë shoqëruar në polici pasi kanë lejuar të kalojë një automjet me mallra kontrabandë.

Burimet bëjnë me dije se ata nuk kanë kryer kontroll në automjetin që drejtohej nga V.N., i cili tashmë është vënë në prangat e policisë pasi sillte mallra kontrabandë nga Maqedonia e Veriut.

Në momentin e kalimit në Gorricë, doganierët e kanë lënë të kalojë pa iu nënshtruar kontrollit. Ai u kap gjatë aksionit të policisë në afërsi të fshatit Zvezdë.

I arrestuari dhe dy doganierët e shoqëruar janë dërguar pranë komisariatit të Korçës dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.

Previous articleDyshohet se ngacmoi seksualisht mbesën 11-vjeçare,arrestohet 54-vjeçari në Vlorë
Next articleRregulla të reja për ata që u hiqet patenta ose i skadon