Reagon policia pas deklaratave te babait te Marigones : ” mamaja e tij police ka mbyllur 126 dosje ne polici”

2 vite më parë

Babai i te ndjeres Marigona Osmani ka deklaruar disa dite me pare se mamaja e vrasesit te vajzes se tij eshte police dhe se ajo ka mbuluar veprat penale te te birit duke mbyllur me dhjetra dosje.

Ne asgjë nuk kemi ditur, në policinë e Ferizajt 136 dosje edhe del prokurori thotë i kam veç 10, ku janë 126, policia i ka mbyll se mama e tij ka qenë në shërbim në polici,” eshte shprehur babai i Marigones

 

Policia e Kosoves ka dhene nje shpjegim per deklaratat e babait duke thene se mamaja e vrasesit Dardan Krivaqa nuk ka punuar dhe nuk eshte punesuar ne Polici

“Sa i përket nënës së të dyshuarit Dardan Krivaqa, ajo as s’ka qenë, as nuk është e punësuar në Policinë e Kosovës”, eshte deklaruar nga kreu i policise

 

 

 

Të ngjashme