Ra nga kati i 5-të pasi u mbështet në kangjellat e armortizuara të hotel “Rogner”, kush është i riu që humbi jetën ditën e djeshme

Ajdin Mustafi është I riu i cili humbi jetën gjatë ditës së djeshme tragjikisht teksa ra nga kati i 5-të i hotelit “Rogner” në Tiranë. Ai kishte ardhur nga Zvicra dhe pas një dite pasi u ra nga lartësia pësoi dëmtimë të rënda në trup, ai gjeti vdekjen pas mbërritjes në spitalin e traumeës.

I riu ishte mbështetur në kangjellat e ballkonit të hotel “Rogner”, në këtë moment kangjellat nuk kanë mundur të mbajnë peshën duke u shembur dhe duke shkaktuar rëinen e të riut.
Sipas disa burimeve ndaj hotelit do të merren masa pasi është përgjegjësia e stafit për të kontrolluar dhe riparuar pasiguritë e ndryshme

Dje në të njëjtën kohë me vdekjen e Ajdin Mustafit një grua 81 vjecare ndërrojë jetë në vend pasi u rrëzua nga shkallët në zonën e lagjes Ali Demi në Tiranë.

Previous articleKush ishin 3 shqiptarët që humbën jetën në sulmet 11 shtatorit në New York
Next articleFatma thumbon Tean:Në Dubai, vajte me lekët e tua?