Policia e Shtetit shpërblim 20 mijë euro për këdo që tregon vendndodhjen e 21 vjeçarit që vrau efektivin në Lezhë

Shërbimet e Policisë po vijojnë kontrollet intensive me pika kontrolli të lëvizshme, kontrolle në banesa, lokale e ambiente të ndryshme, si dhe po vijon krehja masive e territorit, për të bërë të mundur kapjen e autorit të dyshuar të vrasjes së oficerit të Policisë, i cili ishte duke kryer detyrën.

Krahas punës intensive për kapjen e autorit, Policia e Shtetit kërkon ndihmën dhe bashkëpunimin e qytetarëve, për të bërë të mundur lokalizimin dhe kapjen e tij.

Për çdo informacion të vlefshëm që do çojë në lokalizmin dhe kapjen e autorit, shtetasit Aldi Rama, 21 vjeç, Policia e Shtetit ka vënë në dispozicion 20 mijë euro, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe të sigurt.

Për informacione të vlefshme, qytetarët të telefonojnë në numrin 0694110853.

Previous articleAkademia e Sigurisë hap aplikimet për studentët që kanë përfunduar studimet master. Cilat janë kriteret?
Next articleNdjekje si në filma, 21 vjeçari lokalizohet pasi i qëllon me armë helikopterit, forca të shumta policie kanë rrethuar zonën