Perplaset ambulanca ne Rinas, humb jeten nje 42 vjecare dhe plagosen 3 te tjere

Një parakalim i gabuar i autoambulancës dyshohet të ketë qenë shkak i aksidentit të ndodhur pak para mesnatës së kaluar në rrugën e Rinasit, ku humbi jetën një grua, paciente në ambulancë dhe u plagosën 3 persona të tjerë.

Gazetarja Dorjana Bezat raportoi për “BalkanWeb” se policia ka shoqëruar drejtuesin e autoambulancës, shtetasin Ilir Shullazi. Po kështu janë zbuluar dhe identitetet e personave të tjerë të përfshirë në aksidentin fatal.

Anila Berdaku, 42 vjeçe, ndodhej si paciente në ambulancën që po udhëtonte drejt Tiranës dhe nuk mundi t’i mbijetonte përplasjes.

Të plagosur rëndë kanë mbetur shoqëruesja e saj, shtetasja Marsida Bërdaku, 32 vjeçe, infermieri i ambulancës Arjan Balloku, 30 vjeç, si dhe shtetasi Yrmelind Gashi, 22 vjeç, i cili ishte pasagjer në mjetin tjetër që drejtohej nga Antion Abazi që u përplas me ambulancën.

Previous articleAntonela ndalohet nga produksioni i BB te flase: Obobo po as kjo s’lejohet?
Next articleShenjat që tregojnë se ai/ajo nuk është për ty