Përdhunimi i 16 vjecares në Gjirokastër. Viktima lidhje familjare me përdhunuesin!

 

Bëhet fjalë për një ngjarje të rëndë të ndodhur para disa ditësh në Gjirokastër.Një vajzë 16 vjecare është abuzuar seksualisht nga një 53-vjecar.

Kabul Hunda është 53-vjecari,i cili në mënyrë konstante ka abuzuar seksualisht me adoleshenten që kur vajza ka qenë 12 vjec.

Nuk kemi të bëjmë vetëm me kaq,por ajo që e rëndon dhe i jep një pamje të shpifur kësaj ngjarje është për vetë faktin se autori ka lidhje familjare me viktimën.16 vjecarja është vajza e nipit të 53-vjecarit Kabul Hunda,pra xhaxhai i babit të vajzës.

Sa për nënën e viktimës, ajo zgjedhë që këtë ngjarje ta lërë në heshtje,pa bërë shumë zhurmë dhe duke lajmëruar që vajza është shumë mirë momentalisht.

Madje deklaron që denoncimin në polici nuk e ka bërë ajo vetë,por kunati i saj duke u shprehur:
“Nuk ka asgjë,do ta lejmë në heshtje.Ka shkuar kunati në polici.Vajza është mirë,atë hallë e dim ne nuk ka punë ai”

Vajza 16-vjecare,aktualisht ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Previous articlePas nominimeve dhe debateve,Monika pranon dashurine per Donaldin
Next articlePadia e Berishes ndaj Blinken: Genjeshter apo e vertete?