Pallati përfshihet nga flakët,banorët shpëtojnë mrekullisht

Në një pallat në Korçë ka rënë zjarr mbrëmjen e djeshme. Policia bën me dije se janë djegur tre banesa.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shtyllë. Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar në njerëz, por vetëm dëme materiale. Nga hetimet e para dyshohet se  zjarri ka rënë aksidentalisht nga oxhaku.

“Më datë 28.11.2021, në mbrëmje, në fshatin Shtyllë, Korçë, ka rënë zjarr në një godinë/pallat ku janë djegur banesat e shtetasve F. I., V. I. dhe F. M. Për pasojë ka vetëm dëme materiale, të lënduar nuk ka. Nga veprimet e para hetimore, dyshohet se zjarri ka rënë aksidentalisht nga oxhaku.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë,” njofton policia.

Previous articleArrestohen dy persona për vepra penale në Elbasan, procedohet një tjetër
Next articleDonaldi dhe Beatrix ne dush bashke, c’po ndodh mes tyre?