Nis sot aplikimi dozes se trete te vaksines per moshat +60 dhe femijet mbi 16 vjec

1 vit më parë

Komiteti teknik i Ekspertëve në rekomandimet e fundit të saj vendosi marrjen e një doze të tretë të vaksinës për të gjithë personat mbi 60-vjeç, që kanë mbi 6 muaj që kanë marrë dozën e dytë.

“Nga data 1 nëntor do të fillojmë edhe me vaksinimin me dozën e treta. Sai përket personave mbi 60-vjeç. Ata që kanë mbi 6 muaj që kanë bërë dozën e dytë para 6 muajsh dhe do hapim dhe fashën e vaksinimit mbi 16-vjeç” tha ministrja e Shendetësisë, Ogerta Manastirliu pak ditë më parë në një deklaratë për median.

Të ngjashme