Ndërron jetë nga COVID një 27-vjeçare nga Berati, s’kishte sëmundje shoqëruese

Një 27-vjeçareje nga qyteti i Beratit ka humbur jetën ditën e sotme nga Covid-19.

Ariola Sakollari (Gjeçi) u prek nga koronavirusi 3-javë më parë dhe fillimisht u shtrua në Repartin Covid-19 në Spitalin Rajonal të Beratit.

Për shkak të përkeqësimit të gjendjes së saj shëndetësore, e reja u dërgua në spitalin Covid “Shefqet Ndroqi” në Tiranë, ku prej disa ditësh ndodhej në intubim.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve për ta shpëtuar, 27-vjeçarja nuk mundi të mbijetonte.

27-vjeçarja që nuk vuante nga sëmundje të tjera shoqëruese, priste të martohej së shpejti.

Previous articleKlajda Gjosha: Biznesi sot mbijeton trishtueshëm. Kthehemi në normalitet pas 25 prillit
Next articleKamioni shtyp për vdekje 62-vjeçari në unazën e Elbasanit