Ndahet nga jeta gazetari shqiptar, i vellai ben dedikimin prekes

Humb jetën nga koronavirusi gazetari i njohur Artjan Tepelena. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur vëllai i tij, Ilir Tepelena përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’. Mësohet se gazetari ndërroi jetë ditën e sotme në moshën 58-vjeçare.

“Dikur kur isha i vogël, nuk kishte lumturi më të madhe për mua se kur të shihja që më merrje nga kopshti…Vite më pas, nuk kishte moment më të bukur se sa kur më prisje në aeroport…
Sot, më pret aty ku edhe në ëndrrën më të keqe nuk do ta kisha duruar…Vellai im i madh, idhulli im, gjaku im, familja ime, krenaria ime, dhimbja ime me e madhe – Artjan Tepelena, për të gjithë miqtë e njerëzit që të kanë njohur, të kanë dashur, te kanë respektuar…U prehsh në paqe!”, -shkruan vëllai i gazetarit.

Previous articleModeratorja shqiptare flet pa doreza: Nuk dua qe i dashuri te me paguaje darken!
Next articleLibri i historise se klases se katert shkruan per vilat lluksoze 500 mije euro,Himni i shkruar gabim dhe simbole te transformuara