Monika Kryemadhi hedh vallen e Tropojes. Ne krah te Ilir Metes ne dasmen e miqve tropojane.

Presidenti i Shqiperise Ilir Meta dhe bashkeshortja e tij, kryetarja e LSI kane qene te ftuar ne dasmen e miqve te tyre Mondes dhe Markut ne Tropoje. Ashtu sic e do zakoni ne dasme jane vendosur kenge patriotike dhe krahinore. Ka qene nje dasme majft e madhe dhe tradicionale.

Kryefjala.com ka siguruar disa video dhe foto te ciftit Meta-Kryemadhi. Monika eshte ngritur te kerceje ne kengen “Vallja e Tropojes”, e ne anen tjeter Iliri ne momentin e kenges “Xhamadani vija-vija.

Cifti jane shfaqur bashke dhe  duken mjaft ne forme, ku kane shijuar shume keto momente ne miqte e tyre. Kishim kohe pa e i pare te kalonin kohe te mire ne pranine e njeri tjetrit dhe u bejme thirrje qe duhet ti shohim me shpesh.

Previous articleSherr mes Afganeve te strehuar ne Shengjin.Gruaja plagos bashkejetuesin me thike
Next articleMotra e Granitit shperthen kunder Fifit: Shpetove nga ajo e semure mendore!